Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Sponge har fået sit navn efter svampe i skovbunden, hvor inspirationen til design, formsprog og udtryk også er hentet.
Det simple design og bløde former gør Sponge til en utrolig elegant serie, som er velegnet inde som ude.
Med det indbyggede batteri kan Sponge placeres og flyttes, samtidig kan lysstyrken indstilles i tre niveauer.
Batteriet har en holdbarhed på op til fem timer ved fuld kraft og endnu længere ved hyggebelysning.
Batteriet oplades nemt via det medfølgende USB-stik.
Mulighederne er mange: hæng den i træet i haven med den medfølgende snor, eller stil den på terrassen eller gulvet i stuen.
Sponge er fremstillet i hård plast og er holdbar overfor vind og vand.
Det indbyggede batteri og den lette vægt gør lampen nem at flytte, så du hurtigt kan ændre stemningen på terrassen, i haven eller i stuen alt efter behov.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 2079694 |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Diameter (MM) | Ø200 mm |
| IP klasse | IP65 |
| Ledningslængde (CM) | 60 |
| Dæmpbar | Ja |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 5 V |
| Bredde | 20 CM |
| Længde | 20 CM |
| Højde | 55,4 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581496781 |
| Lev. Varenr. | 2018103003 |
| UN-Code | UN3481 |
| Bruttovægt (KG) | 0.748 |
| Farve | Hvid |
| Model | 20 |
| Watt | 4,8W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 300 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Sponge |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 2.700K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |