Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NAVIMOW I215E LIDAR ROBOTPLÆNEKLIPPER INKL. GARAGE 1500
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Navimow Robot I215E Lidar er en topmoderne robotplæneklipper designet til haver op til 1500 m2. Den kombinerer solid‑state LiDAR‑teknologi med en integreret LiDAR‑sensor, som giver ekstremt præcis positionering og en markant forbedret brugeroplevelse.
Fuldstændig kabelfri installation betyder, at du slipper for både jordkabler og eksterne antenner, og den automatiske kortlægning med ét klik gør opsætningen enkel og hurtig. Ingen eksterne sensorer eller antenner skal placeres i haven.
Det fuldt integrerede design uden klodsede sensorer sikrer optimal beskyttelse af elektronik og høj driftssikkerhed, samtidig med at løsningen fremstår kompakt og elegant i haven. Leveres inkl. garage for ekstra beskyttelse og forlænget levetid.
Praktisk for gør‑det‑selv‑ejere: kabelfri opsætning og ét‑klik kortlægning gør det muligt hurtigt at få robotten til at klippe uden professionel installation. Den præcise positionering betyder ensartet klipning tættere på kanter og mindre behov for efterbearbejdning.
Garageen beskytter mod vind og nedbør, så elektronik og knivsystem holder længere. Det kompakte design gør det nemt at integrere garagen i haven uden at dominere udseendet.
| Produkttype | Robotplæneklipper inkl. garage |
| Varenummer | 9256503 |
| Korridorbredde | 70cm |
| Klippeareal | 1500 |
| Batteritype | Li-Ion Batteri |
| Funktioner | LIDAR Technology, Auto Mapping, Easy Deployment - No Wires, No Antenna |
| Klippebredde | 22cm |
| Klippehøjde | 20-70mm |
| Batterispænding | 240 |
| Batterikapacitet (AH) | 7,6 |
| Ladetid (MIN.) | 150 |
| Medleveret tilbehør | 1x Navimow i215E Lidar, 1x Power supply, 1x Extension cable for power supply , 1x Pegs to secure the extension cable, 1x Charging station and installation kit, 1 set with assembly blades, 1x user guide |
| Lydtryksniveau (dB) | 58 |
| Driftstid (MIN.) | 170 |
| Max. hældning (Grader) | 45% |
| Bruttovægt (KG) | 28.95 |
| Model | I215E LIDAR |
| Drivmiddel | Batteri |
| Benytter grænsekabel | Nej |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager